Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Celowniki termowizyjne InfiRay – nasza recenzja

2022-11-18

Celowniki termowizyjne InfiRay – nasza recenzja

Myśliwi, sportowcy, zawodowi strzelcy… każda z tych grup potrzebuje rozwiązań, które uczynią ich pracę czy zajęcia efektywniejszymi, a z drugiej strony – bezpieczniejszymi. Dlatego, kiedy tylko pojawia się możliwość wykorzystania nowoczesnej technologii, to dobrze po nią sięgnąć. Pozostaje jedynie kwestia tego, jakiego sprzętu użyć. Na rynku można znaleźć licznych producentów urządzeń, usprawniających np. polowania. Wśród nich są takie akcesoria jak celownik termowizyjny InfiRay. Choć wielu miłośników militariów, strzelectwa i łowiectwa wciąż patrzy niepewnie na produkty pochodzące z Chin, to zdecydowanie warto przyjrzeć się produktom spod tego logo. Dlaczego? O tym dowiesz się z poniższego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Czym są celowniki termowizyjne?

Nim dowiesz się więcej o tym, czemu celownik termowizyjny InfiRay to dobry wybór, poznaj wpierw bliżej tę technologię. Termowizja to nic innego, jak (ujmując w dużym skrócie) wykorzystanie określonego pasma podczerwieni, generowanego przez wszystkie obiekty wytwarzające ciepło. Specjalne sensory wykrywają je i projektują na wyświetlaczu w określonym kształcie oraz barwach. Z pomocą tych urządzeń więc można prowadzić obserwację zarówno w dzień, jak i w nocy, wyszukując żywych i nieożywionych obiektów cieplejszych od otoczenia. Z kolei celowniki termowizyjne to akcesoria, które oprócz tego, że wykrywają źródła ciepła, to jeszcze dostosowane są do współpracy z bronią, zapewniając siatkę celowniczą i wytrzymałość adekwatną do przetrwania odrzutu broni. Jak się przekonasz poniżej, mają one najróżniejszą formę – możesz więc wybrać celownik termowizyjny InfiRay w formie lunety, jak i designem nawiązujący do konstrukcji Holo.

InfiRay – krótko o marce

Jak wspomnieliśmy powyżej – InfiRay to chiński producent, który, w przeciwieństwie do wielu innych marek pochodzących z Dalekiego Wschodu, stawia na najwyższą jakość. Firma od lat wdraża własne rozwiązania, wdrażając liczne nowoczesne technologie. Dzięki temu jej urządzenia, zarówno monokulary termowizyjne, jak i celowniki IR, stanowią rewelacyjne produkty, znajdujące uznanie wśród coraz szerszego grona strzelców – czy to łowców, zawodowców, czy sportowców. Obecnie jej artykuły dostępne są w 90 krajach na świecie, a liczne autorskie systemy nierzadko prześcigają propozycje zachodnich konstruktorów.

Celowniki termowizyjne InfiRay – szeroka gama produktów

To, na co z pewnością warto zwrócić uwagę przy przeglądaniu propozycji tego producenta, to ogromny wybór modeli. Celownik termowizyjny InfiRay to w istocie cała gama serii, począwszy od lunet z linii Saim, Rico i Tube, przypominające budową nieco kolimatory Holo, po zaawansowaną linię Hybrid z funkcją Recoil Activated Video, automatycznie zapisującą 30 sekund przed i po strzale. Materiał nagrywany jest razem z dźwiękiem, co pozwala uzyskać niesamowite materiały z tych unikalnych chwil.

Każdy celownik termowizyjny InfiRay to przemyślane dzieło inżynierów, dążących do zaproponowania najnowocześniejszych rozwiązań. Różne wybarwienie obrazu, w tym z odwzorowaniem naturalnych kolorów, pozwala wykrywać i skutecznie wybierać cele. Dodatkowo modele z wybranych serii pomagają dobrać odpowiedni punkt strzału, aby trafienie było czyste i efektywne. Ponadto zostały zaprojektowane z myślą o tym, by przetrwać najtrudniejsze warunki. Najbardziej zaawansowane urządzenia tej marki gwarantują szczelność na poziomie IP67.

Celowniki termowizyjne InfiRay – dla wymagających strzelców

Wszystkie te cechy sprawiają, że celowniki IR tej marki są sprzętem, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem. To też propozycje stworzone z myślą przede wszystkim o profesjonalistach i zaangażowanych łowcach, którzy znają zasady działania termowizji i szukają urządzeń rozwijających przed nimi szereg możliwości. Mimo zaawansowania każdy z tych celowników pozostaje bardzo przystępny w obsłudze, dzięki czemu nawet osoba bez większego doświadczenia z tą technologią, powinna szybko pojąć, jak działa konkretny produkt. I choć próg cenowy może wydawać się dość wysoki, to w praktyce są to akcesoria warte wydanych pieniędzy.

Sprawdź celowniki termowizyjne InfiRay w naszej ofercie!

Jeśli więc zastanawiasz się, czy celownik termowizyjny InfiRay to dobry wybór dla strzelca – sportowego lub łowcy – jak najbardziej tak! Dlatego nie mogło zabraknąć ich w naszej ofercie. Proponujemy szereg różnych modeli urządzeń od tego producenta, dzięki czemu każdy może dobrać taki, jaki będzie odpowiadał jego preferencjom. Warto pamiętać, że w sprzedaży mamy nie tylko termowizję, w tym tej chińskiej marki, ale i m.in. noktowizję. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 148 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Wszystko OK.
2024-05-05
Dobry kontakt ze sprzedającym. Szybka wysyłka bez problemów . Polecam
pixel