Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nasadki termowizyjne

( ilość produktów: 30 )

Nasadki termowizyjne - Sklep Nocnylowca.pl

Prezentowane na tej stronie nasadki termowizyjne to urządzenia współpracujące z lunetami celowniczymi, jakie również znajdziesz w naszej ofercie. Proponujemy produkty renomowanych firm, które świetnie się spiszą w najróżniejszych warunkach. Zadbaliśmy o to, aby Klienci mieli szeroki wybór akcesoriów, co pozwala dobrać je stosownie do konkretnych oczekiwań. Sprzęt wykorzystujący nowoczesną termowizję pozwala znacznie skuteczniej obserwować przestrzeń znajdującą się przed użytkownikiem i łatwiej dostrzegać obiekty generujące ciepło. Dlatego znajduje on zastosowanie w różnych branżach. Zapraszamy już teraz do sprawdzenia prezentowanego asortymentu.

Zastosowanie nasadek termowizyjnych

Do czego właściwie służą nasadki termowizyjne? Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się je przez nałożenie ich na inne urządzenie, w tym przypadku optykę wykorzystywaną np. przy sztucerach czy innych rodzajach broni długiej. Współpracują one z różnymi lunetami, dzięki czemu praktycznie każdy celownik tej kategorii może w zespoleniu z proponowanymi akcesoriami zyskać opcję obserwowania terenu z użyciem nowoczesnej termografii.

Dostępne w naszym sklepie nasadki termowizyjne to atrakcyjna alternatywa dla celowników termowizyjnych. Z jednej strony są nieco tańsze od lunet z termowizją, a z drugiej ? umożliwiają połączenie sprawdzonych przyrządów celowniczych z nowoczesnymi rozwiązaniami, zapewniającymi liczne korzyści w łowach i nie tylko. Ponadto stosowanie takich nakładek upraszcza znacznie cały proces zmiany tradycyjnej optyki na nowoczesną termowizję, gdyż nie ma potrzeby demontażu dotychczasowego celownika i przestrzelenia nowych przyrządów. Nasadki termowizyjne to przede wszystkim akcesoria montowane na obiektywie, czyli przedniej części lunety.

Urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Korzystają z nich zarówno myśliwi, służby mundurowe, jak i osoby zajmujące się obserwacją czy fotografią zwierząt. Warto wiedzieć, że dostępne tu nakładki mogą również pełnić funkcję monokularów termowizyjnych, tym bardziej że wybrane modele mają własne powiększenie.

Czym charakteryzują się dobre nasadki termowizyjne?

Termowizja to nowoczesny sprzęt, który pozwala obserwować obiekty o wyższej temperaturze niż otoczenie. Podobnie jak inne urządzenia, wykorzystujące tę technologię, tak i nasadki termowizyjne wyposażone są w specjalne sensory ciepła, czułe na zmiany pola elektromagnetycznego w średnim paśmie podczerwieni. Czujniki te, w zależności od modelu, mają różne rozdzielczości, co przekłada się na ich dokładność i jakość wyświetlanego obrazu. Zwykle zamyka się ona w zakresie od około 160x120 do 640x512, przy czym dobór urządzenia o konkretnej rozdzielczości podlega najczęściej indywidualnym wymaganiom użytkownika.

Dobre nasadki cechują się również dużym zasięgiem detekcji i rozpoznania, czyli, odpowiednio, wykrywania źródeł ciepła i identyfikacji ich rodzaju (np. człowiek, zwierzę, maszyna). Nie mniej istotna jest częstotliwość odświeżania. Im ona większa, tym płynniejszy obraz wyświetlany na ekranie w okularze. Dobrze też zwrócić uwagę na wagę nakładek, gdyż dociążają one broń i wpływają na posługiwanie się nią. W końcu ? należy spojrzeć na klasę szczelności. Dobre urządzenie musi być stosownie zabezpieczone przed pyłami, jak i wilgocią.

Zachęcamy do skorzystania z oferty na nasadki termowizyjne

Zapraszamy już teraz do sprawdzenia propozycji naszego sklepu internetowego. Nasadki termowizyjne, jakie tu znajdziesz, to wysokiej klasy sprzęt, który doskonale się spisze w różnych warunkach ? zarówno za dnia, jak i w nocy. Szeroki wybór różnych akcesoriów sprawia, że każdy odnajdzie tu odpowiedni model dla siebie. Jeśli nie wiesz, czym się kierować lub jaki model spełni Twoje oczekiwania ? zachęcamy Cię do kontaktu z obsługą. Pomożemy Ci dobrać urządzenie, pasujące do określonych potrzeb.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 132 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-09
Szybka realizacja i dobry kontakt ze sprzedawcą, jestem zadowolony z nabytku do zawodów HFT na mojego TX200. Polecam
2024-04-02
Obsługa na wysokim poziomie szybko i sprawnie polecam !!!!
pixel