Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Noktowizja

( ilość produktów: 147 )

Noktowizja dla myśliwych - Sklep internetowy

Łowy nocą wymagają specjalnych rozwiązań. Choć przepisy prawne wciąż nie dają szansy wykorzystania w pełni możliwości tej technologii w takich okolicznościach, to noktowizja dla myśliwych jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Dyskretne, pozwalające dostrzegać szczegóły celu nawet w zupełnej ciemności, a do tego bardzo poręczne urządzenia wykorzystujące szczątkowe światło do podświetlenia obrazu stanowią idealne rozwiązanie nie tylko dla łowców. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz noktowizory myśliwskie oraz sprzęt, który świetnie spisze się w wielu innych warunkach. Już teraz zachęcamy do bliższego zapoznania się z katalogiem produktów.

Technologia noktowizyjna ? niezbędna w nocy

Noktowizja to technologia wykorzystująca światło szczątkowe wzmacniane przez fotokatody, a następnie ? trafiające do konwertera obrazu, przetwarzającego je na mocno podświetlony obraz. Oznacza to, że nawet w warunkach, gdy światła jest naprawdę niewiele, noktowizory myśliwskie pozwalają widzieć wyraźnie wiele szczegółów obserwowanej scenerii (w określonym zasięgu).

Sprzęt wykorzystujący tę technologię dzieli się na dwa zasadnicze typy ? pasywne i aktywne. W pierwszym przypadku mówimy o urządzeniach wykorzystujących szczątkowe światło zastane, czyli z otoczenia (w tym m.in. gwiazd, księżyca, odległych latarni itp.). Innymi słowy ? wydajność, jaką ma pasywna noktowizja dla myśliwych, w dużej mierze zależy od tego, czy ma ona dostęp do odpowiedniego źródła oświetlenia. Można jednak wzmocnić ich działanie, wykorzystując zewnętrzny iluminator, czyli niewielkie akcesorium, generujące światło laserowe, które zdecydowanie poprawia podświetlenie obrazu. Takiego rozwiązania używają też noktowizory myśliwskie aktywne. Mają one wbudowany iluminator, czyniący urządzenie praktycznie niezależnym od światła zastanego.

Z racji sposobu działania, noktowizja stanowi technologię przeznaczoną do pracy wyłącznie po zmroku lub w ciemnych pomieszczeniach. Obraz uzyskiwany w trakcie użytkowania takich akcesoriów, wyświetlany jest w spectrum zieleni lub bieli i szarości, choć nowoczesne modele pozwalają też na generowanie na wyświetlaczu rzeczywistych kolorów. Takie rozwiązania proponuje nowoczesna noktowizja dla myśliwych od renomowanych firm, których produkty znajdziesz m.in. w prezentowanej ofercie.

Kto może korzystać z noktowizji?

Choć w tym miejscu znajdziesz noktowizory myśliwskie, to z powodzeniem mogą korzystać z niej inni specjaliści oraz amatorzy. Technologia ta jest przydatna m.in. dla turystów i obserwatorów dzikiej przyrody, pragnących zgłębiać życie fauny po zmroku, będące nierzadko bardziej intrygujące niż to, które rozgrywa się za dnia. Po sprzęty te sięgają także hobbyści i pasjonaci militariów, używając ich m.in. podczas różnych rozgrywek ASG czy paintball.

To również niezbędny element wyposażenia różnych służb ? począwszy od ratowniczych, po porządkowe. Tak jak noktowizja dla myśliwych, tak i urządzenia dla np. policji, pozwalają skutecznie i dyskretnie obserwować określony obszar. Warto dodać, że systemy noktowizyjne mają jedną, istotną przewagę nad termowizją ? pozwalają lepiej obserwować szczegóły otoczenia. To oznacza, że spada ryzyko pomyłek np. podczas polowań. Wynika to z faktu wzmocnienia światła, a nie, jak w przypadku technologii IR ? projektowania obrazu na bazie obserwowanych źródeł ciepła.

Różne noktowizory dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika

Jakie produkty obejmują noktowizory myśliwskie, które znajdziesz w naszej ofercie? Do podstawowych produktów należą m.in. monokulary NV. To rewelacyjny sprzęt dla każdego, kto szuka kompaktowych i względnie tanich rozwiązań. Lekkie, mieszczące się w kieszeni akcesoria idealnie się spisują w rękach amatorów, łowców, jak i służb. Podobną funkcję spełniają lornetki noktowizyjne. Są to już cięższe przyrządy obserwacyjne, jednak umożliwiające prowadzenie obuocznej obserwacji, zapewniające szeroki kąt widzenia. Niekiedy są dodatkowo wyposażone m.in. w dalmierze laserowe, pozwalające precyzyjnie określać odległość do danego obiektu.

W sprzedaży mamy także lunety celownicze, wykorzystujące technologię noktowizyjną. To świetne rozwiązania dla myśliwych, gdyż pozwalają lepiej dobrać cel, pozostając całkowicie dyskretnym i niewidocznym dla zwierząt. Co ważne ? iluminatory często wykorzystują pasmo podczerwieni niewidoczne dla zwierząt. Alternatywą dla takich celowników są nakładki termowizyjne na optykę. To znakomity sposób, by korzystać ze skalibrowanej już lunety, a jednocześnie ? używać noktowizora. W asortymencie nie zabrakło też akcesoriów, umożliwiających połączenie takich przyrządów, by prawidłowo ze sobą współpracowały.

Wybierz noktowizję najwyższej jakości

Wybierając ofertę sklepu NocnyLowca.pl, masz zawsze gwarancję, że sięgasz po sprzęt pochodzący od renomowanych producentów. Nasza noktowizja to m.in. produkty firmy InfiRay, znanej i cenionej zarówno w środowisku łowców, jak i specjalistów ze służb mundurowych. Oferujemy również artykuły spod szyldu Pulsar, stanowiącej markę polskiego wytwórcy ? Delta Optical, cieszącego się renomą całej środkowo-wschodniej Europie. Jeśli natomiast masz wątpliwości dotyczące tego, które z prezentowanych urządzeń będzie właściwe dla Ciebie ? skontaktuj się z nami. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać odpowiednie akcesoria.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 148 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Super sprzedawca, towar w 100% zgodny z zamówieniem Polecam
2024-05-17
Wszystko Ok :)
pixel