Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolimatory

( ilość produktów: 68 )

Kolimatory - Sklep internetowy

Wśród celowników optycznych dostępnych w ofercie sklepu internetowego NocnyLowca.pl, nie mogło zabraknąć akcesoriów, jakimi są kolimatory. Nowoczesne, znacznie przyspieszające celowanie, odporne na działanie wielu negatywnych czynników, stanowią rewelacyjne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje przyrządów celowniczych, pozwalających oddawać precyzyjne strzały. W znajdującym się na tej stronie asortymencie, dostępne są m.in. kolimatory i nie tylko. Jeśli więc szukasz odpowiedniego sprzętu dla siebie – już teraz zachęcamy do przejrzenia prezentowanych artykułów.

Jak działają celowniki kolimatorowe?

Celowniki kolimatorowe, czy ? po prostu kolimatory ? to optyka wykorzystująca tzw. zjawisko kolimacji. Polega ono na uzyskaniu spójnej wiązki światła o niskiej rozbieżności, generowanej przez prosty układ elektroniczny. W efekcie działania tego zjawiska, na celu w przyrządach pojawia się celowniczy punkt świetlny, rzucany przez diodę. Jej promienie przechodzą przez filtr dichroiczny lub zwierciadło światłodzielące, a następnie trafia wprost do źrenicy strzelca. Co istotne ? wiązka ta jest równoległa do osi lufy, co gwarantuje dużą precyzję na krótkich i średnich odległościach (nawet do kilkuset metrów). Ponadto akcesorium to świetnie się spisuje w zastępstwie za muszkę i szczerbinkę, ograniczając znacznie czas niezbędny do złożenia się do strzału ? nie trzeba bowiem zgrywać żadnych przyrządów celowniczych. Wystarczy, aby taki celownik był dobrze ustawiony, a także wiedzieć, jak z niego korzystać.

Pierwsze kolimatory pojawiły się w latach 60. XX wieku, choć podobną technologię wykorzystywały już samoloty w czasie II wojny światowej. Jednak to w II połowie dwudziestego stulecia urządzenia te zaczęły zastępować m.in. w jednostkach specjalnych i wśród liniowych żołnierzy tradycyjne przyrządy do celowania. Dzisiaj kolimatory  w gruncie rzeczy są czymś naturalnym, tym bardziej że ułatwiają oddawanie strzału w pomieszczeniach z ograniczonym światłem lub do celów w ciemnych barwach.

Kolimatory ? jakie są dostępne na rynku?

Decydując się na zakup takiego akcesorium, warto zwrócić uwagę, że kolimatory mają zasadniczo dwie różne konstrukcje ? otwartą i zamkniętą. W pierwszym przypadku to dość prosta budowa, na którą składa się m.in.:

  • dioda,
  • ramka,
  • szybka.

Na ostatnim z wymienionych elementów projektowany jest punkt celowniczy, zazwyczaj w postaci kropki lub krzyżyka. Dzięki temu, że akcesorium to ma relatywnie niewielkie gabaryty, rewelacyjnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważne będzie zachowanie odpowiedniej widoczności. Sama obudowa bowiem zazwyczaj składa się z wąskich elementów, które nie przysłaniają pola widzenia strzelca, pozwalając mu m.in. lepiej śledzić cel. Mniejsze gabaryty to również dużo niższa masa.

Z drugiej strony zamknięte kolimatory  i nie tylko charakteryzują się dużą szczelnością. To z kolei otwiera kolejne możliwości, jeśli chodzi o sam zespół optyczny. Przyrządy celownicze o zamkniętej konstrukcji pozwalają na zastosowanie m.in. powiększenia, co świetnie się sprawdza podczas strzelania na średnim dystansie. Ponadto ? kolimatory te są bardziej odporne na pył a także oddziaływanie mechaniczne. Innymi słowy ? są wytrzymalsze od otwartych odpowiedników.

W naszej ofercie znajdziesz kolimatory renomowanych marek

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w ofercie zgromadziliśmy szeroki wybór tych przyrządów celowniczych. Sięgamy wyłącznie po produkty pochodzące od renomowanych marek, zarówno zachodnich, jak i stale zwiększających technologiczny potencjał firm ze Wschodu. Dużą popularnością cieszą się m.in. wyroby marki Vortex Optics. To rodzinne przedsiębiorstwo, powstałe w wyniku doświadczeń weteranów, jakie wykorzystano do stworzenia zaawansowanych systemów optycznych, zarówno o konstrukcji otwartej, jak i zamkniętej. Producent ten dostarcza szereg różnych linii, wśród których są dostępne kolimatory  i dla specjalistów. Ponadto wybrane z nich są objęte dożywotnią gwarancją. W razie więc wystąpienia wad czy niezawinionych ze strony użytkownika awarii ? wytwórca zobowiązał się do darmowej naprawy lub wymiany produktu na nowy. A to wciąż propozycje tylko jednej marki, jaką znajdziesz w naszym asortymencie!

Szukasz odpowiedniego kolimatora dla siebie? Sprawdź nasze propozycje!

Dbając o to, by zapewnić klientom możliwie najszerszy dostęp do przyrządów celowniczych z różnych półek cenowych, stale rozszerzamy prezentowany katalog. Dzięki temu łatwo odnajdziesz tu rozwiązania idealne dla początkujących, jak i doświadczonych strzelców, którzy szukają bardziej zaawansowanych produktów. Wysoka jakość, gwarantowana przez wyspecjalizowane w konstruowaniu optyki marki, daje pewność, że dostępne tu kolimatory doskonale się spiszą w swoim zadaniu.

Dlatego już teraz zachęcamy do skorzystania z prezentowanej na tej stronie oferty. Jeśli masz pytania lub wątpliwości związane z nią ? jesteśmy gotowi udzielić stosownych odpowiedzi. Chętnie też doradzimy wybór odpowiedniego sprzętu do konkretnych oczekiwań.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 143 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Zamówienie zostało szybko zrealizowane
2024-05-03
Najlepszy sklep z optyką. Wracam kolejny raz.
pixel