Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lornetki

( ilość produktów: 103 )

Profesjonalne lornetki - Sklep Nocnylowca.pl

Wśród dostępnej w naszym sklepie optyki nie mogło zabraknąć akcesoriów, jakimi są lornetki. To podstawowe i niezbędne wyposażenie, przeznaczone do obserwacji większego obszaru, szczególnie na dużych dystansach. Dwie lunety zespolone w jeden sprzęt umożliwiają lepszą ocenę odległości oraz dają szerszy kąt widzenia. Lornetki dla profesjonalistów, jakie znajdziesz w tym miejscu, to przyrządy pozwalające dostrzec szczegóły zdarzeń zachodzących w nawet bardzo dużej odległości od Ciebie. Jako że budując nasz katalog produktów, sięgamy wyłącznie po propozycje renomowanych firm, możesz być pewien ich najwyższej jakości i niezawodności. Już teraz zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą sklepu NocnyŁowca.pl.

Lornetki dla profesjonalistów ? czym się charakteryzują?

Zarówno lornetki dla profesjonalistów, jak i amatorów, to przyrządy optyczne, które składają się z dwóch lunet połączonych równolegle. Współcześnie najczęściej występującym typem są lornetki pryzmatyczne. Na ich konstrukcję składają się, patrząc od przodu, obiektywy, pryzmaty i okulary. Zespół przyrządów optycznych zamknięty jest w szczelnej obudowie. Lunety składające się na lornetkę zazwyczaj połączone są ruchomym mechanizmem, pozwalającym dostosować położenie okularów do szerokości rozstawu oczu. Każdy użytkownik więc, korzystający z lornetki dla profesjonalistów, łatwo dopasuje ją do swoich wymagań.

Cechą charakterystyczną zaawansowanych urządzeń jest duże powiększenie ? nawet do 22 razy. Duże obiektywy zaś gwarantują odpowiednie doświetlenie obrazu, aby był on w pełni czytelny. W przeciwieństwie do np. lunet celowniczych dają dużo szerszy wycinek obserwowanego terenu. Wybrane modele mają również opcję regulacji zbliżenia. Dzięki temu będziesz mógł dobrać je do aktualnych potrzeb.

Na co zwracać uwagę, wybierając lornetkę?

Wybór lornetki powinien być dopasowany do indywidualnych oczekiwań. Do najważniejszych parametrów, na jakie trzeba zwracać uwagę, należą powiększenie i średnica obiektywu, wyrażane w dwóch liczbach, zazwyczaj zamieszczanych przy nazwie produktu. W pierwszym przypadku chodzi o to, jak mocno zostanie przybliżony obraz obserwowanej rzeczywistości. Większe pozwala z jednej strony lepiej dostrzec szczegóły oglądanej scenerii. Z drugiej jednak ? zawęża pole widzenia. Od wielkości średnicy obiektywu (określaną w milimetrach) natomiast zależy to, jak jasny i wyraźny on będzie. Im ona większa, tym więcej wpada do lunet, a to z kolei oznacza lepsze doświetlenie.

Bardzo istotny jest również rodzaj pryzmatów, jakie wykorzystuje dana lornetka. Modele porropryzmatyczne są zwykle masywniejsze, gdyż okular musi być odpowiednio oddalony od obiektywu. Zapewnia za to wysokiej jakości obraz. Pryzmaty dachowe z kolei są bardziej kompaktowe i zwarte, więc mają niższą masę, co świetnie sprawdza się w trudniejszych warunkach.

Od czego powinien zależeć wybór lornetki dla profesjonalistów? W przypadku myśliwych czy służb ważniejsze będzie odpowiednie pole widzenia. Toteż lepiej wybierać modele ze stałym powiększeniem od 3 do 10 razy lub z regulowanym. Natomiast w przypadku obserwatorów dzikiej fauny, w tym ornitologów, doskonały wybór stanowić będą urządzenia o większym przybliżeniu, gwarantujące dobry wgląd w detale wyświetlanego obrazu. Warto także zwrócić uwagę, czy wybrane urządzenie współpracuje z nasadkami termowizyjnymi lub nasadkami noktowizyjnymi, co jest istotne w przypadku obserwacji w trudniejszych warunkach pogodowych lub po zmroku.

Postaw na lornetki dla profesjonalistów ze sklepu NocnyŁowca.pl

Interesują Cię lornetki dla profesjonalistów? Szukasz takiego sprzętu dla siebie? A może potrzebujesz pomysłu na prezent dla pasjonata łowiectwa czy obserwatora zwierząt? Już teraz zachęcamy do skorzystania z oferty sklepu NocnyŁowca.pl. Wśród propozycji znajdziesz wiele modeli lornet, jakie idealnie nadają się dla osób o wyższych oczekiwaniach wobec optyki. Sprawdź również inne kategorie, gdzie znajdziesz m.in. systemy noktowizyjne i termowizyjne. W razie pytań lub wątpliwości ? zachęcamy do kontaktu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 148 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Szybka i sprawna wysyłka
2024-06-09
Zamówienie zostało szybko zrealizowane
pixel