Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Monokulary termowizyjne

( ilość produktów: 117 )

Monokulary termowizyjne - Sklep Nocnylowca.pl

Wśród produktów oferowanych przez sklep NocnyŁowca.pl znajdziesz m.in. monokulary termowizyjne. Termowizja to zaawansowana technologia, pozwalająca łatwo np. w niesprzyjających warunkach pogodowych dostrzegać obiekty cieplejsze od otoczenia. Stąd też znakomicie spisuje się w obserwacji zwierząt, łowiectwie oraz wielu innych zadaniach, w tym specjalnych. Proponowane w tym miejscu monokulary termowizyjne to kompaktowe sprzęty, jakie doskonale się spiszą w różnych okolicznościach. Jako urządzenia pochodzące od renomowanych producentów, gwarantują wysoką kulturę pracy, trwałość i intuicyjność obsługi. Jeśli szukasz podobnych rozwiązań – zachęcamy już teraz do zapoznania się z ofertą.

Czym są monokulary termowizyjne i kiedy warto je mieć?

Czym są monokulary termowizyjne i czemu warto je mieć? To akcesoria pozwalające obserwować określony obszar przy użyciu jednego oka. Urządzenie to wykorzystuje termowizję (nazywaną także termografią), czyli technologię bezkontaktowej detekcji promieniowania elektromagnetycznego w paśmie średniej podczerwieni. Upraszczając ? rozwiązania te pozwalają obserwować i śledzić obiekty emitujące ciepło w zakresie zwykle od -20 do 250° C, co bywa szczególnie przydatne w przypadku obserwacji zwierząt, których ciała emitują wyższą temperaturę niż ta, jaką ma otoczenie. Dlatego monokulary termowizyjne, jak i lornetki termowizyjne stanowią doskonałe rozwiązanie dla myśliwych, obserwatorów przyrody i w wielu innych branżach. Systemy te bowiem pozwalają dostrzegać także ciepło emitowane przez inne urządzenia, np. samochody, agregaty paliwowe etc.

W przeciwieństwie do binokularów monokulary termowizyjne są bardziej kompaktowe. Łatwo się więc mieszczą w kieszeni lub podręcznej torbie. Z drugiej strony mają nieco węższe pole widzenia przy jednocześnie dość dużym zasięgu, w zależności od obserwowanego celu. Warto w tym miejscu rozróżnić zasięgi detekcji i rozpoznania. W pierwszym przypadku urządzenie wskazuje, że w polu widzenia pojawiło się źródło ciepła, co odbywa się na większych odległościach (dla istot żyjących np. 1000 m, a dla pojazdów ? 3000). W drugim dokonuje identyfikacji, czyli np. wyświetla detale charakterystyczne dla człowieka lub danego gatunku zwierząt, albo konkretnej maszyny ? ciężarówki lub samochodu osobowego. Termowizja dokonuje rozpoznania na krótszych odległościach ? dla żywych obiektów może to być np. 200-250 metrów, a pojazdów ? 800 m. To pozwala podglądać np. zwierzynę łowną bez płoszenia jej lub dyskretnie obserwować inne obiekty. Warto wiedzieć, że działają one tak samo za dnia, jak i w nocy, dzięki czemu nadają się na obie pory.

Na co zwracać uwagę przy zakupie monokularów termowizyjnych?

Do najważniejszych parametrów należy rozdzielczość czujnika. Im wyższa, tym większe możliwości rozpoznania detali. Przeciętnie wynosi ona około 384x288, lecz w wielu przypadkach do obserwacji wystarczy sensor 256x192. W najbardziej zaawansowanych modelach wynosi ona nawet 640x480, dając dostatecznie wyraźny obraz, by rozpoznawać szczegóły. Drugim parametrem jest zasięg detekcji i rozpoznania (opisane wyżej) i w końcu powiększenie. Monokulary z termowizją oferują powiększenie optyczne i cyfrowe, przy czym to drugie może mieć nawet 8-krotne (zwykle w przedziałach x2, x4, x8). Większe powiększenia mają np. celowniki termowizyjne. Ponadto przy zakupie warto spojrzeć na:

  • trwałość,
  • częstotliwość odświeżania,
  • system zasilania,
  • gabaryty.

Przejrzyj ofertę sklepu NocnyŁowca.pl i wybierz najlepsze monokulary termowizyjne

Termowizja daje liczne korzyści, zarówno myśliwym podczas polowania, jak i ratownikom poszukującym np. ofiar lawiny czy służb mundurowych podczas wykonywania ich zadań. Monokulary termowizyjne zaś stanowią doskonały kompromis między możliwościami tej technologii a ceną oraz gabarytem. Dlatego już teraz zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji. Jednocześnie zapraszamy do sprawdzenia systemów noktowizji, jakich nie mogło zabraknąć w prezentowanym asortymencie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 143 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Profesjonalna i przyjazna dla klienta.
2024-04-09
Szybka realizacja i dobry kontakt ze sprzedawcą, jestem zadowolony z nabytku do zawodów HFT na mojego TX200. Polecam
pixel