Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Celowniki termowizyjne

( ilość produktów: 107 )

Celowniki termowizyjne - Sklep Nocnylowca.pl

Zaawansowane urządzenia, jakimi są celowniki termowizyjne dostępne w ofercie sklepu internetowego NocnyŁowca.pl to sprzęt, który stanowi coraz częstszy must-have w przypadku myśliwych, jak i służb mundurowych. Zapewniające doskonałą widoczność źródeł ciepła w promieniu określonym dla konkretnego modelu, pozwalają oddać pewniejszy i znacznie bezpieczniejszy strzał. To rozwiązania idealne zarówno na dzień (np. w czasie niepogody), jak i na noc. W przeciwieństwie do noktowizji nie wzmacniają światła z nawet nikłych źródeł, ale wykorzystują sensory ciepła, pozwalające wyraźnie dostrzec obiekty na chłodniejszym tle. Zachęcamy już teraz do przejrzenia z prezentowanej oferty.

Celowniki termowizyjne ? zaawansowany sprzęt na łowy

Czym w ogóle są celowniki termowizyjne? To urządzenia elektroniczne zastępujące lunety celownicze na szynach montażowych broni. Podobnie jak ww. celowniki optyczne, zapewniają one powiększenie, jednocześnie umożliwiają lepsze śledzenie obiektów znajdujących się w polu widzenia. Wyposażone w siatki celownicze pozwalają osiągnąć dużą precyzję przy strzelaniu.

Prezentowane na tej stronie celowniki termowizyjne działają dzięki zaawansowanym sensorom termicznym. Następnie wykrywane ciepło zostaje przetworzone na obraz, rzutowany na ekran znajdujący się w okularze. Czujniki te w poszczególnych modelach różnią się rozdzielczością. Im ona wyższa, tym lepsza jakość uzyskanego obrazu obserwowanego areału i źródeł ciepła, które się na nim znajdują. Ważnym parametrem jest też częstotliwość odświeżania, wpływająca na płynność działania ekranu.

Poszczególne celowniki termowizyjne różnią się również zakresem detekcji termicznej, dzielący się na wykrycie (największy zasięg) i rozpoznanie (określenie typu obserwowanego obiektu, odbywające się na krótszym dystansie). W przypadku celowników można jeszcze wyróżnić identyfikację, czyli dokładne określenie cech charakterystycznych konkretnego osobnika.

Korzyści, jakie dają celowniki termowizyjne

Dostępne w naszej ofercie urządzenia mają wiele zalet, szczególnie w przypadku myśliwych, jak i specjalistów działających w służbach mundurowych. Z jednej strony pozwalają w bardziej komfortowy sposób obserwować teren w poszukiwaniu potencjalnych źródeł ciepła, z drugiej ? zwiększają bezpieczeństwo np. podczas polowania. To szczególnie ważne np. podczas nocnych łowów, gdy nietrudno o tragiczną w skutkach pomyłkę.

Bez wątpienia zaletą tego typu akcesoriów jest też ich zasięg. Najbardziej zaawansowane celowniki termowizyjne dają szansę rozpoznania obiektów nawet z odległości około 2000 metrów. Dzięki zaś zmiennemu powiększeniu umożliwiają dobranie odpowiedniego przybliżenia do konkretnych oczekiwań. Warto dodać, że urządzenia te wyposażone są zazwyczaj w dwa typy powiększenia ? optyczne oraz cyfrowe.

Proponowane produkty przydają się jednak nie tylko podczas łowów czy służbom mundurowym. Z powodzeniem można z nich korzystać również jak z monokularów termowizyjnych np. podczas wędkowania, w trakcie pieszych wędrówek czy przy fotografowaniu dzikiej zwierzyny.

Przejrzyj dostępne w naszej ofercie celowniki termowizyjne

Zapraszamy do zapoznania się z prezentowaną ofertą. Nasze celowniki termowizyjne to zaawansowany sprzęt, pochodzący od renomowanych producentów. Asortyment, jaki tu znajdziesz, to efekt starannej selekcji urządzeń, które mają Ci zapewnić przewagę w czasie wykonywania określonych zadań, a z drugiej strony ? zagwarantować trwałość i najwyższą jakość działania. Możesz też sprawdzić inne rozwiązania, dostępne w sklepie NocnyŁowca.pl. Klienci zainteresowani zaawansowanymi systemami optycznymi, często szukają także celowników noktowizyjnych, jakie również dostępne są w prezentowanym asortymencie. Nie wiesz, co będzie lepsze dla Ciebie? Skontaktuj się z nami!

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 143 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-10
To mój kolejny zakup na stronie Nocny Łowca i kolejny raz jestem zachwycony sprzętem, doradztwem oraz sposobem sfinalizowania transakcji. Generalnie sklep sprzedaje sprzęt optyczny z wyższej półki w najlepszych chyba cenach w Polsce. Dzwoniąc do firmy uzyskałem profesjonalne doradztwo. Sprzęt okazał się po prostu genialny! Przesyłka była bardzo bezpiecznie zapakowana, a towar miałem w kolejnym dniu po zamówieniu! Pełne zadowolenie i satysfakcja z zakupu!
2024-04-09
Szybka realizacja i dobry kontakt ze sprzedawcą, jestem zadowolony z nabytku do zawodów HFT na mojego TX200. Polecam
pixel