Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki noktowizor wybrać? Przegląd najlepszych rozwiązań

2022-07-05

Jaki noktowizor wybrać? Przegląd najlepszych rozwiązań

Systemy noktowizyjne to popularne rozwiązanie w wielu zadaniach. Świetnie się spisują podczas polowań, nocnych obserwacji zwierząt, ale i m.in. w pracy służb mundurowych. Niektórzy jednak mają wątpliwości co do tego, jaki noktowizor wybrać. W końcu w sprzedaży dostępne są nie tylko odmienne typy urządzeń, ale i zupełnie różne modele. Dlatego z tego artykułu dowiesz się nieco więcej na temat wybranych sprzętów. Przeczytaj go już teraz!

Noktowizor – jakie urządzenia wyróżniamy w tej kategorii?

Na nowoczesną noktowizję składa się wiele urządzeń, jakie można dostać m.in. w sklepie Nocny Łowca. Wśród nich wyróżnia się m.in.:

  • monokulary noktowizyjne,
  • lornetki noktowizyjne,
  • celowniki noktowizyjne,

a także specjalne nakładki, które zakłada się na zwykłą lunetę. Zasada ich działania jest taka sama. Noktowizory wzmacniają światło zastane, zapewniając widoczność na określonym dystansie nawet w kompletnej ciemności. Monokulary jednak są znacznie lżejsze i bardziej poręczne niż lornetki, ale z drugiej strony – mają nieco ograniczone pole widzenia. Lunety z noktowizją z kolei są dodatkowo wyposażone w większe powiększenie obrazu i mają siatki celownicze, pozwalające oddać precyzyjny strzał.

To, jaki noktowizor wybrać, zaczyna się od określenia preferencji. W przypadku służb i myśliwych niezbędne mogą okazać się celowniki noktowizyjne. Obie grupy z pewnością skorzystają również z zalet lornetek i monokularów, przy czym to także akcesoria przydatne z perspektywy np. badaczy dzikich zwierząt, hobbystów i turystów. Każde z nich mają naturalnie odmienne parametry, na jakie należy spojrzeć przed dokonaniem zakupu.

Modele, na które warto zwrócić uwagę

Wiesz już, jakie urządzenia można dostać na rynku. A jaki noktowizor wybrać dla siebie? Przyjrzyjmy się poszczególnym.

Jeśli chodzi o monokulary, dobrym wyborem będzie np. WG-50 PLUS v.2020 WiFi. Tym, co go wyróżnia, jest m.in. 6-krotne powiększenie optyczne i 5-krotne cyfrowe. W absolutnej ciemności pozwala na prowadzenie obserwacji nawet na dystansie 350 metrów. Dodatkowo został wyposażony w moduł WiFi, pozwalający łatwo połączyć się z innymi urządzeniami, w tym tabletami i smartfonami, co umożliwia prowadzenie obserwacji przez nie. A to wciąż tylko część zalet tego modelu.

Innym, godnym polecenia sprzętem jest lornetka noktowizyjna ATN BinoX-4K 4-16X Pro. Posiada ona dalmierz laserowy, moduł GPS, WiFi, cyfrowy kompas i stabilizację obrazu. Produkt ten pozwala na prowadzenie obserwacji w zupełnej ciemności nawet na dystansie 280 metrów. Ponadto łatwo zarejestruje się nim zdjęcia oraz nagrania. Wydajne akumulatory, ładowane przez port USB-C, gwarantują nawet 15 godzin pracy. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki noktowizor wybrać do obserwacji szerokiego pola przez dłuższy czas – to będzie odpowiedni zakup.

Z kolei m.in. myśliwych i osoby związane z służbami zachęcamy do przyjrzenia się celownikowi noktowizyjnemu Infiray TD50L. Wyposażony w duży obiektyw 50 mm/F12 i iluminator 940 nm gwarantuje komfortowy podgląd nawet w kompletnych ciemnościach. Wymienne baterie działają nawet przez 16 godzin, co świetnie się sprawdza w przypadku np. wyjazdu na dłuższe polowania. Warto wspomnieć o różnych trybach wyświetlania, w tym jednego, znakomicie imitującego naturalne, dzienne kolory.

Wybierz noktowizor, który spełni Twoje oczekiwania

To tylko część dostępnych na rynku propozycji, w tym m.in. w Nocnym Łowcy. Jaki noktowizor wybrać dla siebie? To pytanie wymagające samodzielnej odpowiedzi. Wiele zależy od budżetu i celu, do którego potrzebujesz takiego urządzenia. Jeśli wciąż masz wątpliwości, jaki sprzęt spełni Twoje oczekiwania, możesz zwrócić się do obsługi sklepu NocnyŁowca.pl. Chętnie pomożemy dobrać model pasujący do konkretnych wymogów. Sprawdź naszą ofertę już teraz!

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 147 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Szybka i sprawna wysyłka
2024-05-28
Wszystko OK.
pixel