Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lornetki termowizyjne – jakie wybrać?

2022-07-05

Lornetki termowizyjne – jakie wybrać?

Do obserwacji dzikich zwierząt, na łowy, w pracy służb – termowizja znajduje szerokie zastosowanie w wielu zadaniach. Doceniają je m.in. myśliwi, ornitolodzy i żołnierze oraz pracownicy innych służb. Jednym z podstawowych elementów, wykorzystujących tę technologię jest lornetka termowizyjna. Ma ona wszystkie zalety podstawowej optyki, a z drugiej strony – pozwala lepiej obserwować zmiany na danym obszarze. Jednak jaka lornetka termowizyjna będzie najlepsza? Dowiedz się już teraz!

Lornetka termowizyjna – jakie ma zalety?

Profesjonalne lornetki termowizyjne niosą ze sobą szereg korzyści. Technologia ta umożliwia dostrzeżenie najróżniejszych źródeł ciepła na tle innych obiektów. Tym samym termowizja znakomicie się sprawdza m.in. podczas:

  • polowań,
  • monitorowania pogranicza,
  • obserwacji zwierząt,
  • ochrony obiektów.

Co więcej – warto zaznaczyć, że wykorzystuje się ją nie tylko do obserwacji istot żyjących. Wszak źródła ciepła mogą być również mechaniczne. Dzięki temu termowizory świetnie się spisują np. do wykrywania pojazdów czy innych maszyn, jakie pojawiają się w polu widzenia. Należy dodać, że lornetki termowizyjne w tym przypadku mają jeszcze jedną, dużą zaletę nad – przykładowo – lornetkami noktowizyjnymi. Noktowizja bowiem nadaje się jedynie do obserwacji w nocy przy minimalnym lub braku światła. Wszelkie zaś silniejsze jego źródła (np. reflektory samochodów) mogą zakłócić jej działanie. Termowizja z kolei pozwala na prowadzenie obserwacji w każdych warunkach świetlnych, gdyż wykrywa źródło ciepła, a nie działa na zasadzie wzmocnienia światła.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lornetki termowizyjnej?

Znając zalety termowizji, pora przybliżyć nieco parametry charakteryzujące te urządzenia. Dzięki temu łatwiej będzie odpowiedzieć na pytanie, jaka lornetka termowizyjna będzie najlepsza. Największą rolę odgrywa rozdzielczość czujnika. To on odpowiada m.in. za uszczegółowienie obrazu, co pozwala lepiej rozpoznać obserwowany obiekt. Liczy się również powiększenie, rozróżniane na optyczne i cyfrowe. Warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania, gdyż to od tego parametru zależy, jak płynny będzie wyświetlany obraz. Ważną cechę stanowi zasięg detekcji, czyli wykrywania promieniowania cieplnego.

Termowizji często używa się w gorszych warunkach pogodowych. Jaka lornetka termowizyjna będzie najlepsza w takim przypadku? Na pewno trwała i szczelna. Warto więc sprawdzić klasy szczelności IP. Ponadto przed zakupem należy zobaczyć długość pracy baterii oraz masę i rozmiary.

Dobierz lornetkę termowizyjną do swoich potrzeb

Każda profesja czy hobby stawia nieco inne wymagania termowizji. Jaka lornetka termowizyjna będzie najlepsza z perspektywy np. myśliwego? Zdecydowanie wiele korzyści zapewni sprzęt o wyższej rozdzielczości, pozwalający na dostrzeżenie większej ilości szczegółów. To istotne, by rozpoznać dokładnie cel. W przypadku zaś służb mundurowych ważniejszy będzie zasięg, umożliwiający podjęcie działań po wykryciu źródeł ciepła z większej odległości. Hobbyści z kolei mogą postawić na nieco niższą rozdzielczość przy zwykle przystępniejszej cenie.

A może monokular noktowizyjny?

Jeśli nie wiesz, jaka lornetka termowizyjna będzie najlepsza, być może atrakcyjniejszym wyborem będą dla Ciebie monokulary termowizyjne. Tańsze, a przy tym wysokoefektywne urządzenia, choć oferują węższe pole widzenia, sprawdzą się w wielu zadaniach. Do tego są mniejsze i lżejsze, co stanowi dużą zaletę, jeśli liczy się mobilność.

Sięgnij po lornetki termowizyjne w sklepie NocnyŁowca.pl

To, jaka lornetka termowizyjna będzie najlepsza, zależy w dużej mierze od indywidualnych oczekiwań. Są pewne parametry, z których można zrezygnować, jeśli są one mniej istotne z perspektywy wykonywanego zadania. Niezależnie jednak od tego, jakiego sprzętu potrzebujesz – znajdziesz go w atrakcyjnej cenie w naszym sklepie. Zajrzyj do katalogu już teraz.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 148 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Wszystko OK.
2024-05-05
Dobry kontakt ze sprzedającym. Szybka wysyłka bez problemów . Polecam
pixel