Termowizja – przegląd rozwiązań dla początkujących

2022-07-05

Termowizja – przegląd rozwiązań dla początkujących

Systemy termowizyjne kojarzą się głównie z armią. I nic dziwnego, bo to właśnie na potrzeby żołnierzy technologia ta została opracowana. Coraz więcej osób jednak spoza służb docenia jej walory, gdyż akcesoria te pomagają dostrzegać wiele rzeczy w krajobrazie niewidocznych na pierwszy i kolejny rzut oka. A jaka termowizja dla początkujących będzie najlepsza? Przekonaj się o tym już teraz!

Monokulary termowizyjne dla początkujących

Monokulary to praktyczne i kompaktowe rozwiązania, znakomicie sprawdzające się w różnych warunkach. Monokulary termowizyjne z kolei to ich wariant wzbogacony o dodatkowe możliwości – w tym przede wszystkim rejestrowanie i przetwarzanie średnich fal podczerwieni na obraz. Dzięki temu obserwowany wycinek terenu „zdradza” użytkownikowi więcej tajemnic. Do określonego zasięgu wykrywa i rozpoznaje obiekty generujące temperaturę. Do tego monokulary te świetnie się sprawdzają jako termowizja dla początkujących.

Przykładowo – termowizor Hikmicro Lynx C06 to termowizja dla początkujących od producenta, który wprowadza na rynek liczne innowacje, nie tylko z zakresu urządzeń „widzących” w podczerwieni, ale i monitorujących. Stanowi tanie, a przy tym użyteczne narzędzie dla każdego amatora, który dopiero odkrywa zalety tej technologii. Choć sensor nie ma dużej rozdzielczości (160x120 px przy wielkości punktu 17 µm), to model ten został wyposażony w cyfrowe wzmocnienie detali i ma sporą częstotliwość odświeżania – 50 Hz i zasięg nawet do 560 metrów dla samochodów, 290 m dla człowieka i 200 dla dzika.

Dobry wybór stanowi również HIKMICRO Lynx Pro LE10. Rozdzielczość matrycy na poziomie 256x192 jest wystarczająca w przypadku wielu użytkowników, a tym bardziej początkujących. Model ten wyróżnia także fakt, że ma on, jak na monokular, dość szeroki kąt widzenia. Świetnie więc sprawdza się m.in. podczas nocnych łowów. Posiada cztery tryby wyświetlania, umożliwiające użytkownikowi dobór najbardziej komfortowego dla niego rozwiązania. Ma też znacznie większe zasięgi wykrywania – dla aut to nawet 1239 metrów, dla ludzi – 458 i zwierzyny – 358.

Termowizja – nasadki na lunety celownicze na dobry start

Monokulary jednak to nie jedyny sprzęt termowizyjny dla amatorów. Jeśli jesteś myśliwym i interesuje Cię termowizja dla początkujących – dobrym wyborem będzie nasadka termowizyjna. To unikalne rozwiązanie, czyniące z klasycznej lunety celownik termowizyjny, bez konieczności ponownego przystrzelenia przyrządów. To także tańsza i atrakcyjniejsza opcja dla tych, którzy dopiero chcą poznać się bliżej z tą technologią. Model ATN COLT 19 mm 160x120 to znakomity przykład takiej nasadki dla zapoznających się z możliwościami termowizji. Choć czujnik wyposażono w niewielką matrycę 160x120, to nadrabia to m.in. wydajnością baterii i częstotliwością odświeżania – do 60 Hz. Dodatkowo jest niewielka i lekka, co przekłada się na komfort użytkowania.

Warto też przyjrzeć się bliżej nasadce GUIDE TA435. Nieco droższa od ww. modelu, ale za to wyposażona w detektor 400x300, 50-hercowy wyświetlacz i z detekcją do 2400 metrów gwarantuje bardzo komfortowe użytkowanie. Ponownie – to bardzo kompaktowy sprzęt, doskonały na różne warunki.

Sprawdź też inne propozycje naszego sklepu!

Jaka termowizja dla początkujących jest najlepsza? W zasadzie każda pochodząca od sprawdzonego producenta, która pokaże możliwości tej technologii. Powyżej mogłeś zapoznać się z kilkoma modelami, należącymi do tańszych, a przy okazji – komfortowych i łatwych w użyciu produktów. Dobrze też prezentują korzyści płynące z użytkowania termowizorów. Naturalnie – to nie jedyna termowizja dla początkujących. Jeśli interesują Cię rozwiązania z tej kategorii, ale nie masz pewności, co wybrać dla siebie – chętnie pomożemy! Skontaktuj się z nami już teraz.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 160 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-03
Wszystko szybko sprawnie. Kontakt z sprzedawcą , polecam .
2024-08-26
Świetny kontakt ze sklepem. Konkretnie i rzeczowo. POLECAM!
pixel