Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Termowizory i noktowizory dla wymagających użytkowników

2022-07-05

Termowizory i noktowizory dla wymagających użytkowników

Noktowizja i termowizja to sprzęt, znajdujący zastosowanie w różnych branżach. Wśród są urządzenia w przystępnych cenach, nie wykraczających poza 5 tysięcy złotych. Bardziej zaawansowane konstrukcje jednak mogą kosztować więcej, oferując dużo dodatkowych rozwiązań i udogodnień, jakie podstawowe wersje noktowizorów i termowizorów zapewniają w ograniczonym stopniu. W poniższym artykule prezentujemy kilka modeli, które z pewnością wpiszą się w oczekiwania najbardziej wymagających osób. Chcesz poznać najlepszy sprzęt, wykorzystujący nokto- i termowizję? Zapraszamy do lektury!

Noktowizja dla zaawansowanych – co warto wybrać?

Noktowizja jest nieco tańsza od termowizji. Nie zmienia to faktu, że wśród nich odkryje się wiele przydatnych rozwiązań, znakomitych na łowy, do obserwacji przyrody lub innych, często dużo wrażliwszych zadań, w tym monokular cyfrowy PARD NV-019. To idealny wybór do nocnej obserwacji, gwarantujący zasięg ponad 400 metrów w całkowitej ciemności. Wyposażono go w optyczne powiększenie 1-24x i zoom cyfrowy 1-3x. To gwarantuje duże przybliżenie. Dzięki iluminatorowi o długości fali 850 nm i regulowanej wiązce jest bardzo dyskretny.

Podobnie jak lornetka ATN BinoX-4K 4-16x PRO. Powiększenie 4-16x to nie tylko szerokie pole widzenia, ale i możliwość dojrzenia szczegółów w nocy nawet mocno oddalonych obiektów. Zasięg 280 metrów w całkowitej ciemności sprawia, że można bez problemu objąć monitoringiem spory areał. Wydajne akumulatory gwarantują długą pracę, nawet do 15 godzin. Należy wymienić jeszcze wyposażenie w m.in. moduł WiFi, GPS, kompas cyfrowy i geotagowanie.

Dla myśliwych i innych strzelców dobrym wyborem będzie Infiray TD50L/940 nm. Powiększenie od 4 do 16 razy pozwala złożyć się do precyzyjnego strzału. Atutem są też trzy tryby obrazu – Day Mode, który wiernie odwzorowuje naturalne kolory, Moon Mode i Star Mode dają wyraźne obrazy o różnym stopniu podświetlenia. Zasięg 300 metrów to kolejna zaleta, podobnie jak częstotliwość odświeżania (50 Hz). Ponadto luneta noktowizyjna ma szereg innych udogodnień, w tym m.in. różne siatki celownicze, Freeze Zeroing, ułatwiający przystrzelenie broni i wiele innych. Szczelność IP67 gwarantuje niezawodność w każdej sytuacji.

Termowizory dla zawodowców – sprawdź najlepsze urządzenia

Termowizja to nieco kosztowniejszy sprzęt, ale dobry do działania nie tylko nocą, ale i za dnia. Wśród tych produktów nie brakuje interesujących modeli, w tym monokularu INFIRAY XEYE E6 PRO V3 50mm. Urządzenie to posiada przybliżenie optyczne na poziomie 2.9x i cyfrowy 2-4x. Duży, czuły sensor – 640x512 px gwarantuje detekcję obiektów z odległości nawet 4 tysięcy metrów. To wystarczająco dużo, by prowadzić skuteczną obserwację w najróżniejszym terenie.

Inne atrakcyjne rozwiązanie dla wymagających to lornetka HIKMICRO Fusion, łącząca w sobie funkcje termo- i noktowizora. Wyposażona w silne sensory, powiększenie optyczne 2.73x i 2-4x cyfrowe, mocne ogniwa zasilające i szczelną obudowę, perfekcyjnie sprawdza się w najróżniejszych warunkach. Maksymalna detekcja dla tego modelu wynosi nawet 3150 metrów dla pojazdów i 1020 metrów dla człowieka.

Jeśli chodzi o celowniki termowizyjne, to znakomitą propozycję stanowi ATN MARS 4 (Thor) 640x480 4-40x. Duży sensor (640x480) i potężne powiększenie (4-40x) sprawia, że luneta ta wprost bezbłędnie spisuje się jako przyrząd celowniczy dla wymagających użytkowników. Wykrywa ona człowieka nawet z odległości 3300 metrów, co znacznie ułatwia obserwację na długich dystansach. Dzięki dużej częstotliwości wyświetlania (60 Hz) obraz jest niezwykle płynny. Solidna obudowa zaś zapewnia pełną szczelność w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Termo- i noktowizory dla wymagających – znajdziesz je w Nocnym Łowcy!

Wśród noktowizorów, jak i termowizorów nie brakuje różnych urządzeń, chętnie wykorzystywanych przez wymagających użytkowników, w tym zawodowców. Powyżej przedstawione modele zaś należą do najlepszych z nich. Gwarantują wyraźny, uszczegółowiony obraz, jego dużą płynność wyświetlania i odporność na negatywne czynniki. Wiedząc, jak pożądane są takie akcesoria, zadbaliśmy o to, aby w sklepie internetowym NocnyŁowca.pl nie zabrakło licznych modeli, przeznaczonych dla mniej i bardziej zaawansowanych użytkowników. Szukasz sprzętu, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania? Sprawdź naszą ofertę lub odezwij się do nas!

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 143 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Profesjonalna i przyjazna dla klienta.
2024-05-03
Najlepszy sklep z optyką. Wracam kolejny raz.
pixel